Portfele Bitcoin Whale z 1000+ BTC lub większym

Portfele Bitcoin Whale z 1000+ BTC lub większym kolcem na najwyższym poziomie w historii

Cena Bitcoin jest tylko kilkaset dolarów od ustanowienia wyższego haju i potwierdzenie nowego rynku byka. Zbiegając się z tym, co wydaje się być wyłomem gotowym do działania, portfele Bitcoin Billionaire wielorybów o wielkości ponad 1000 BTC osiągnęły najwyższy poziom w historii aktywów.

Czy to jest to – czy kolejny krypto walutowy rynek byka oparty na nagrodzie blokowej Bitcoin’a zmniejsza się o połowę, jak przewiduje model „stock-to-flow“, w końcu tutaj?

Big Buyers Prepare For Crypto Bull Run By Accumulating Bitcoin

Bitcoin był byczy przez cały rok 2020, nawet stając się najlepiej radzącym sobie aktywem głównego nurtu bijąc złoto, akcje i więcej. Wiodąca kryptocurrency przez market cap rozpoczął się w roku byczy, co doprowadziło do zmniejszenia o połowę nagrody bloku w maju.

Ale zanim nadszedł ten dzień, wybuchła pandemia, a sprzedaż na giełdzie w Czarny Czwartek spowodowała załamanie się trendu Bitcoina.

Od tego czasu krypto waluta i akcje utknęły w martwym punkcie, a Bitcoin dopiero niedawno rozpadł się ze względu na efekt sieciowy i wzrost wskaźników adopcji.

Portfele wielorybów powyżej 1000 BTC rosną do poziomów historycznych | Źródło: Glassnode, poprzez Arcane Research

Na przykład, niezerowe portfele BTC i portfele aktywne osiągnęły ostatnio nowy rekord, a teraz nawet portfele wielorybów o wielkości 1000 BTC i więcej osiągnęły najwyższy poziom w historii.

Ale co dokładnie kryje się za tą nagłą falą?

Portfele wielorybnicze z 1000 BTC lub więcej osiągają nowe wysokości, czy cena jest następna?

Według danych, adresy BTC z bilansem 1000 BTC lub wyższym urosły do najwyższego poziomu w historii. Te wieloryby trzymają wystarczająco dużo Bitcoin, że jeśli krypto waluta kiedykolwiek osiągnie cenę 1 miliona dolarów za BTC, jak prognozy osiągają, będą one miały 100 milionów dolarów wartości krypto waluty.

I to może być właśnie powodem wzrostu liczby. Oczekując, że wycena Bitcoina może wzrosnąć do takich poziomów, wieloryby przygotowują się do długiego holowania. Przy obecnych cenach, wartość portfela BTC tej wielkości byłaby dziś wyceniana na ponad 13 milionów dolarów.

Bitcoin whale btc portfel wyżej

Inną teorią na wzrost ponad 1000 portfeli BTC może być nagle więcej korporacji, które kupią BTC na rynkach pozagiełdowych, aby zabezpieczyć się przed inflacją i umierającą siłą nabywczą dolara.

Pandemia i wynikający z niej pieniądz stymulujący spustoszyły podaż pieniądza i spowodowały dalszą gwałtowną nierównowagę wobec niewielkiej podaży zaledwie 21 milionów BTC.

Obecnie tylko 23 firmy posiadają ponad 786 000 BTC, czyli ponad 3% całkowitej podaży. Im więcej jest ponad 1000 portfeli wielorybów BTC, tym mniej Bitcoinów będzie mogło trafić do inwestorów z sektora małych ryb.